Pondělí bude tropické

17.6.2012

Chraňte se před nebezpečným sluncem.

Pondělí bude tropické

V pondělí ve večerních a nočních hodinách nás bude od západu přecházet studená fronta. Před ní ale bude ještě během dne vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Během dne tak budou teploty na většině území vystupovat přes 30 °C. V teplém vzduchu před frontou se budou tvořit v odpoledních a večerních hodinách místy bouřky, ojediněle i intenzivní, které budou doprovázené kroupami, přívalovými srážkami nebo i nárazy větru.

Kvůli možnému přehřátí a dehydrataci organismu se doporučuje věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům a nenechávat děti, ale ani zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech. Zvyšte konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Vzhledem k extrémně podprůměrnému stavu ozonové vrstvy nad územím republiky doporučujeme nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách, při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).

ČHMÚ, MP, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK